Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

Sledujte nás na facebooku - drzakyastolky.cz

 

KONTAKTY

Fiber Mounts s.r.o
Nádražní 1296/4
696 01 Rohatec

info@drzakyastolky.cz

Infolinka:
+420 733 701 897

NOVINKY:

Držák PC Mounts CH101B

Nastavitelný držák na PC, Top kvalita

Držák na PC, nastavitelný, uchycení na stůl - CH101B

Akční cena:

1379Kč + dopravné zdarma

 

Police do garáže Ergosolid SG38W

Stropní police do garáže, 244x92cm, bílá

Police do garáže Ergosolid SG38W

 

Cena: 3990Kč + doprava zdarma

 

Nástěnný držák monitoru a klávesnice Mounts MC32B

Nástěnný držák na 1 monitor a klávesnici s myší, nejvyšší kvalita, snadné nastavení polohy.

Nástěnný držák na monitor a klávesnici, otočný, výškově polohovatelný, TOP kvalita, spolehlivost, bezpečnost - Mounts MC32B

Cena: 4590Kč + doprava zdarma

 

Stolní držák na monitor Mounts F80

Top kvalita, plně nastavitelný - otočný, sklopný, délkově i výškově polohovatelný, na monitory 17" až 27"

Stolní držák na monitor, polohovatelný, top kvalita, top cena - Mounts F80

Nyní pouze: 825Kč vč. DPH


ČLÁNKY A VIDEA » Nosnost držáků - max. zatížení
Nosnosti držáků

Kupujete držák na svou televizi a zdá se Vám, že jeho nosnost - maximální zatížení je na hranici hmotnosti Vaší televize a nevíte zda ho zakoupit nebo raději zvolit jiný s vyšší nosností? Zde Vám tuto problematiku u televizních držáků, televizních stojanů a dalšího sortimentu z naší nabídky více přiblížíme.


U všech držáků, stojanů i televizních stolků by měla být vždy uvedena jeho nosnost. Nosnost obecně znamená, jakou zátěž by měl výrobek zvládnout vždy unést bez jakékokoliv poškození nebo vlivu na jeho funkčnost. Tudíž, pokud má např. televizní držák nosnost 25kg a vy na něj zavěsíte televizor právě s touto hmotností, měl by vždy správně fungovat.


Veškeré držáky, stojany i stolky před zavedením do prodeje musí projít určitým procesem zkoušek a testů, kde se kromě zatížení testují různé vlivy na použitelnost a opakují se cykli v mezních hranicích použití. Tím se zjistí odolnost výrobku za běžného používání, zda nevznikají nějaké vůle a hlavně zda je výrobek opravdu bezpečný. Také se stanoví takzvaná destrukční nosnost - při jakém zatížení dojde již k poškození výrobku. Podle tabulek se pak stanoví ve zkušebně skutečné maximální zatížení, kterému může být výrobek vystaven a nebude to mít vliv na jeho bezpečný a spolehlivý provoz. Ovšem ani tuto hodnotu naprostá většina výrobců jako nosnost výrobku ještě neoznačí, nechávají zde ještě prostor pro případné nějaké další vlivy nebo nepředvídatelné situace.


Takže u držáku, stojanu nebo stolku, u kterého je uvedena nosnost 30kg, je jeho skutečná bezpečná nosnost opravdu 30kg, můžete na něj dát televizor (monitor) i právě s touto hmotností, není potřeba nechávat zde nějakou rezervu. Tu bychom doporučili pouze v případě, že máte např. malé děti - zde nikdy nevíte, co je může napadnout (držák není houpačka).

 

I v případě, že držák (stojan) přetížíte, nemělo by nikdy dojít k pádu obrazovky, může dojít k destrukci konstrukce nebo jeho poškození, případně přestane správně fungovat.

 

Jedna věc je ale opravdu důležitá a mělo by se na ni dbát naprosto vždy. Ani držák s nosností 200kg Vám nezachrání televizi před pádem, pokud držák správně a pečlivě neukotvíte do zdi nebo stěny, nebo pokud zeď, stěna nebo příčka sama o sobě nemá dostatečnou pevnost a nosnost, může dojít k pádu. Nejčastěji je to problém například u sádrokartonových stěn nebo u tenkých příček. Dbejte tedy prosím vždy na poctivě provedenou montáž a před samotným zavěšením televizoru proveďte manuální kontrolu, zda vše opravdu drží, nevykle se a pod. Případně si montáž nechte provést od profesionálů, kde budete mít jistotu správného ukotvení i záruku na provedenou práci.

 

Zavěšení televizoru na zeď - nosnost držáků, nosnost stojanů a příslušenství k tv.