Přihlaste se k odběru newsletteru, odhlášení je možné kdykoliv.
KONTAKTY
Fiber Mounts s.r.o
Úprkova 1941, areál Šohaj
696 62 Strážnice
info@drzakyastolky.cz
Infolinka:
+420 733 701 897
DOPORUČUJEME:
Polohovatelný držák televize Ergosolid Redox-K35
Otočný, sklopný, výsuvný držák na Tv 26-55", VESA 200x100 až 400x400
Cena: 679Kč
Stojan na Tv monitor Ergosolid Falco 22
Pojízdný, výškové nastavení, naklápění, pivot, polička, VESA 75x75 až 200x200
Cena: 1990Kč
Podstava na televize Ergosolid Castor 2
Výborná kvalita, nastavitelná výška, na Tv 32-55", VESA 100x100 až 400x400
Cena: 849Kč
Stolní držák na monitor NB F80
Výborná kvalita, kompletní polohování monitoru, systém vedení kabeláže
Cena: 839Kč
- Úvod
- ČLÁNKY A VIDEA
- Nosnost držáků - max. zatížení
Kupujete držák na svou televizi a zdá se Vám, že jeho nosnost - maximální zatížení je na hranici hmotnosti Vaší televize a nevíte zda ho zakoupit nebo raději zvolit jiný s vyšší nosností? Zde Vám tuto problematiku u televizních držáků, televizních stojanů a dalšího sortimentu z naší nabídky více přiblížíme.
U všech držáků, stojanů i televizních stolků by měla být vždy uvedena jeho nosnost. Nosnost obecně znamená, jakou zátěž by měl výrobek zvládnout vždy unést bez jakékokoliv poškození nebo vlivu na jeho funkčnost. Tudíž, pokud má např. televizní držák nosnost 25kg a vy na něj zavěsíte televizor právě s touto hmotností, měl by vždy správně fungovat.
Veškeré držáky, stojany i stolky před zavedením do prodeje musí projít určitým procesem zkoušek a testů, kde se kromě zatížení testují různé vlivy na použitelnost a opakují se cykli v mezních hranicích použití. Tím se zjistí odolnost výrobku za běžného používání, zda nevznikají nějaké vůle a hlavně zda je výrobek opravdu bezpečný. Také se stanoví takzvaná destrukční nosnost - při jakém zatížení dojde již k poškození výrobku. Podle tabulek se pak stanoví ve zkušebně skutečné maximální zatížení, kterému může být výrobek vystaven a nebude to mít vliv na jeho bezpečný a spolehlivý provoz. Ovšem ani tuto hodnotu naprostá většina výrobců jako nosnost výrobku ještě neoznačí, nechávají zde ještě prostor pro případné nějaké další vlivy nebo nepředvídatelné situace.
Takže u držáku, stojanu nebo stolku, u kterého je uvedena nosnost 30kg, je jeho skutečná bezpečná nosnost opravdu 30kg, můžete na něj dát televizor (monitor) i právě s touto hmotností, není potřeba nechávat zde nějakou rezervu. Tu bychom doporučili pouze v případě, že máte např. malé děti - zde nikdy nevíte, co je může napadnout (držák není houpačka).
I v případě, že držák přetížíte, nemělo by dojít k pádu obrazovky, může dojít k destrukci konstrukce držáku nebo jeho poškození, případně přestane správně fungovat, ale Tv by neměla spadnout.
Jedna věc je ale opravdu důležitá a mělo by se na ni dbát naprosto vždy. Ani držák s nosností 200kg Vám nezachrání televizi před pádem, pokud držák spolehlivě a pečlivě neukotvíte do zdi nebo stěny, nebo pokud zeď, stěna nebo příčka sama o sobě nemá dostatečnou pevnost a nosnost, může dojít k pádu Tv. Nejčastěji je to problém například u sádrokartonových stěn nebo u tenkých příček. Dbejte tedy prosím vždy na poctivě provedenou montáž a před samotným zavěšením televizoru proveďte manuální kontrolu, zda vše opravdu drží, nevykle se a pod. Případně si montáž nechte provést od profesionálů, kde budete mít jistotu správného ukotvení i záruku na provedenou práci.