Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

Sledujte nás na facebooku - drzakyastolky.cz

 

KONTAKTY

Fiber Mounts s.r.o
Nádražní 1296/4
696 01 Rohatec

info@drzakyastolky.cz

Infolinka:
+420 733 701 897

NOVINKY:

Fiber Mounts DELTA740

Tv 13÷27", otočný a sklopný, délkové nastavení, snadné polohování

Fiber Mounts DELTA740 - levný polohovatelný držák na Tv a monitory s úhlopříčkou 13-27 palců, otočný, sklopný, délkově nastavitelný

Akční cena:

285Kč vč. DPH

 

Stojan Ergosolid Falco 24

polohovatelný stojan na Tv monitor 23-55"

Stojan na LCD LED OLED plazma smart HD televizi nebo monitor 23-55 palců - Ergosolid Falco 24

 

Cena jen: 2090Kč vč. DPH + doprava ZDARMA


Stolní držák na monitor 17-32" Fiber Mounts AX775

Kvalita + design za bezkonkurenční cenu.

Vynikající stolní držák na LCD, LED, TFT i OLED monitory, plně nastavitelný ve 3D - Fiber Mounts AX775

Nyní akční cena:

1190Kč + doprava zdarma


Držák telefonu do auta Maclean MC746

Top kvalita, balení obsahuje 2 držáky - do auta + na stěnu

Držák telefonu do auta + držák telefonu na stěnu - Maclean MC746

 

Nyní pouze: 225Kč vč. DPH


ČLÁNKY A VIDEA » Nosnost držáků - max. zatížení
Nosnost držáků - maximální zatížení

Kupujete držák na svou televizi a zdá se Vám, že jeho nosnost - maximální zatížení je na hranici hmotnosti Vaší televize a nevíte zda ho zakoupit nebo raději zvolit jiný s vyšší nosností? Zde Vám tuto problematiku u televizních držáků, televizních stojanů a dalšího sortimentu z naší nabídky více přiblížíme.

U všech držáků, stojanů i televizních stolků je vždy uvedena jeho nosnost. Co když ale máte televizi která má hmotnost např. 30kg a držák který se Vám líbí má nosnost (maximální zatížení) právě tuto hranici, tedy 30kg? Není to žádný problém a můžete držák, stojan nebo stolek naprosto s klidnou hlavou zakoupit. I kdyby jste nosnost držáku mírně překročili nebude to vůbec vadit. Ptáte se jak je to možné?

Veškeré držáky, stojany i stolky před zavedením do prodeje musí projít určitým procesem zkoušek a testů, kde se kromě zatížení testují různé vlivy na použitelnost a opakují se cykli v mezních hranicích použití. Tím se zjistí odolnost výrobku na běžné použití, zda nevznikají nějaké vůle a hlavně zda je výrobek opravdu bezpečný. Také se stanoví takzvaná destrukční nosnost - při jakém zatížení dojde již k poškození výrobku. Podle tabulek se pak stanoví ve zkušebně skutečné maximální zatížení, kterému může být výrobek vystaven a nebude to mít vliv na jeho bezpečný a spolehlivý provoz. Ovšem ani tuto hodnotu naprostá většina výrobců jako nosnost výrobku ještě neoznačí, nechávají zde ještě prostor pro případné nějaké jiné vlivy.

Takže u držáku, stojanu nebo stolku, u kterého je uvedena nosnost 30kg, je jeho skutečná bezpečná nosnost vyšší. V tom případě Vás můžeme naprosto ubezpečit, že pokud máte obrazovku s hmotností např. 30kg a líbí se Vám držák, který má nosnost právě 30kg, že ho můžete bez obav zakoupit - nemůže se opravdu nic stát.

Destrukční zatížení je hodnota, při které dojde k trvalému poškození výrobku, nemělo by však ještě dojít k uvolnění namontovaného zařízení - televizor by neměl spadnout.

Jen pro praktický příklad níže uvedeme nosnosti uvedené výrobci, nosnosti ze zkušebny a destrukční zatížení u několika výrobků, u kterých jsme tyto údaje získali:

Držák Tv NB SP400 - uvedená nosnost 27,3kg, doporučené maximální zatížení ze zkušebny 38kg, destrukční zatížení 81,9kg.

Držák Tv NB SP500 - uvedená nosnost 36kg, doporučené maximální zatížení ze zkušebny 49,5kg, destrukční zatížení 94kg.

Držák Tv NB SP600 - uvedená nosnost 45,3kg, doporučené maximální zatížení ze zkušebny 57,6kg, destrukční zatížení 113kg.

Televizní stojan NB AVA1500 - nosnost 45,3kg, doporučené max. zatížení ze skušebny 63,6kg, destrukční zatížení 163kg. U televizních stojanů je nutné brát v úvahu ještě další faktory jako je stabilita, nerovnosti podlahy atd. proto je nosnost skutečná nosnost vždy podstatně vyšší.

 

Jedna věc je ale opravdu důležitá a mělo by se na dbát naprosto vždy. Ani držák s nosností 200kg Vám nezachrání televizi před pádem, pokud držák správně neuchytíte do zdi nebo stěny, nebo pokud stěna sama o sobě nemá dostatečnou nosnost. Často je to problém například u sádrokartonových příček. Dbejte tedy prosím vždy na poctivě provedenou montáž a před samotným zavěšením televizoru proveďte manuální kontrolu, zda vše opravdu drží, nevykle se a pod. Případně si montáž nechte provést od profesionálů, kde budete mít jistotu správného ukotvení i záruku na provedenou práci.