Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

Sledujte nás na facebooku - drzakyastolky.cz

 

KONTAKTY

Fiber Mounts s.r.o
Nádražní 1296/4
696 01 Rohatec

info@drzakyastolky.cz

Infolinka:
+420 733 701 897

NOVINKY:

Držák PC Mounts CH101B

Nastavitelný držák na PC, Top kvalita

Držák na PC, nastavitelný, uchycení na stůl - CH101B

Akční cena:

949Kč vč. DPH

 

Police do garáže Ergosolid SG38W

Stropní police do garáže, 244x92cm, bílá

Police do garáže Ergosolid SG38W

 

Cena: 4359Kč vč. DPH + doprava ZDARMA


Nástěnný držák monitoru a klávesnice Mounts MC32B

Nástěnný držák na 1 monitor a klávesnici s myší, nejvyšší kvalita, snadné nastavení polohy.

Nástěnný držák na monitor a klávesnici, otočný, výškově polohovatelný, TOP kvalita, spolehlivost, bezpečnost - Mounts MC32B

Cena: 4290Kč + doprava zdarma


Stolní držák na monitor Mounts F80

Top kvalita, plně nastavitelný - otočný, sklopný, délkově i výškově polohovatelný, na monitory 17" až 27"

Stolní držák na monitor, polohovatelný, top kvalita, top cena - Mounts F80

Nyní pouze: 825Kč vč. DPH


ČLÁNKY A VIDEA

Jak zvolit vhodný držák na TV a čím se řídit...

Zakoupili jste si novou televizi a přemýšlíte kam ji umístit? Máme pro Vás několik vhodných řešení, které Vám zajistí komfort, vysokou míru bezpečnosti a nastavení pozorovacího úhlu TV přesně dle Vaší potřeby.

První otázku, kterou by si měl každý položit, je kam bych chtěl svou televizi umístit. Zda na televizní stolek, pojízdný stojan, na stěnu nebo na strop. Dnes Vám poradíme s umístěním televizoru na stěnu.

Pokud chcete svůj televizor umístit na stěnu, vyvstává další otázka - co od tohoto zavěšení tv požaduji? Zda má být televizor jen klasicky zavěšen jako obraz, zda budu potřebovat televizor naklonit nahoru nebo dolů nebo zda budu chtít televizor i natáčet do stran. Možné je i zavěšení TV do rohu místnosti.

V případě, že chci mít televizor zavěšen ve stylu obrazu a nepředpokládám, že bych ho potřeboval v brzké budoucnosti naklonit nebo natočit do strany, zvolím fixní držák na Tv. Tyto držáky poskytují uživateli jen nejzákladnější možnosti - zavěšení TV na zeď bez možnosti náklonu nebo natočení do stran, navíc je obrazovka vždy rovnoběžná se zdí. Jedinou manipulaci, kterou některé fixní držáky na Tv nebo monitory nabízejí je mírná úprava polohy - posunutí doprava nebo doleva, většinou je tato regulace omezena na pár centimetrů a u některých fixních držáků není ani tato možnost úpravy pozice vůbec. Tyto držáky mají vždy výbornou nosnost a vysokou míru bezpečnosti, nejmenší vzdálenost televizoru od zdi a nakonec i nejnižší cenu. Pokud jsem se rozhodl, že chci využít tohoto fixního zavěšení Tv nebo monitoru, vyvstává další otázka - který fixní držák mám zvolit? Poradím Vám pár typů držáků, které jsou vhodné na všechny typy televizorů a monitorů (plazmové, LCD, LED a TFT). Jedinou věc, kterou budete potřebovat před výběrem vhodného fixního držáku je úhlopříčka TV nebo ještě lépe VESA normu (co je to VESA norma se dočtete na konci tohoto článku) Vaší TV nebo monitoru a jak daleko od zdi chci televizor mít - zda co nejblíže anebo je to jedno. Níže najdete tabulku s úhlopříčkami TV a monitorů a vhodné typy držáků, u kterých bude uvedena vzdálenost od zdi.

Úhlopříčka TV nebo monitoru

Vhodný fixní držák na TV a monitory

Vzdálenost od zdi

17“ – 26“ ( 42 – 66cm )

Fiber Novelty FN203

14mm

17“ – 26“ ( 42 – 66cm )

OMB Easysmall

18mm

32“ – 55“ ( 82 – 140cm )

Fiber Novelty Gardiner

10mm

26“ – 42“ ( 66 – 109cm )

NB C2F

30mm

23“ – 52“ ( 58 – 132cm )

Fiber Novelty FN-44F

26mm

42“ – 55“ ( 102 – 140cm)

NB C3F

29mm

40“ – 65“ ( 102 – 160cm)

OMB SLIM 800

35mm

42“ – 70“ ( 106 – 180cm)

EDBAK TWB1

45mm

60“ – 100“ ( 150 – 255cm)

EDBAK XWB1

45mm

 

 

 

Fixní držáky na LCD plazmové LED TV

Fixní držáky na LCD plazmové LED TV

Fixní držáky na LCD plazmové a LED televizory nenabízejí proti sklopným a otočným a sklopným držákům svému uživateli žádné možnosti nastavení televizoru. Tyto držáky zajistí pouze stejnoběžné zavěšení TV se zdí.

Fixní držáky se vyznačují především velmi vysokou nosností a nejmenší vzdáleností od zdi, u některých držáků je tato vzdálenost menší než 20mm. Některé fixní držáky umožňují i uzamčení televizoru, to je vhodné především na veřejných místech pro zajištění proti krádeži. Televizor zavěšený na zdi tímto držákem TV pak vypadá, že je jakoby přilepený na zdi. Kromě těchto vlastností Vám nic jiného tyto držáky nenabídnou. Televizor jde vždy rovnoběžně se zdí, není možné ho nijak korigovat - naklonit ani natočit do stran.

Použití fixních držáků na TV:

 • kdekoliv není zapotřebí náklon televizoru
 • kdekoliv není zapotřebý natočení televizoru do stran
 • u televizorů s nadměrnou hmotností

Využití fixních držáků na TV:

 • v domácnostech - obývací pokoje, dětské pokoje, pracovny, ložnice...
 • ve firmách a společnostech - vstupní haly, recepce, stěny chodeb...
 • na veřejných místech - informační, sportovní, výuková a konferenční centra, úřady, nemocnice, výstavy a expezice, restaurace, bary, hotely a mnoho dalších...

Zavěšení televizoru na Fixním držáku TV

 

Sklopné držáky na LCD plazmové LED TV

Sklopné držáky na LCD plazmové LED TV

Sklopné držáky na LCD plazmové LED televizory nenabízejí proti otočným a sklopným držákům svému uživateli takové možnosti nastavení televizoru. Tyto držáky umožňují zavěšení TV a její následné nastavení do požadovaného sklonu.

Sklopné držáky se vyznačují především velmi vysokou nosností a poměrně malou vzdáleností od zdi, u některých držáků je tato vzdálenost jen 40mm (sklopný držák TV AR18). Některé sklopné držáky umožňují i uzamčení televizoru, to je vhodné především na veřejných místech pro zajištění proti krádeži.  Kromě těchto vlastností Vám nic jiného tyto držáky nenabídnou. Televizor je možné po zavěšení na zeď naklonit do požadovaného úhlu, není možné ho však natočit do stran.

Použití sklopných držáků na TV:

 • kdekoliv je zapotřebí náklon televizoru
 • kdekoliv není zapotřebý natočení televizoru do stran
 • u televizorů s nadměrnou hmotností

Využití sklopných držáků na TV:

 • v domácnostech - obývací pokoje, dětské pokoje, pracovny, ložnice...
 • ve firmách a společnostech - vstupní haly, recepce, stěny chodeb...
 • na veřejných místech - informační, sportovní, výuková a konferenční centra, úřady, nemocnice, výstavy a expezice, restaurace, bary, hotely a mnoho dalších...

Sklopné držáky na LCD plazmové LED TV

Sklopné držáky na LCD plazmové LED TV

 

Otočné a sklopné držáky na LCD plazmové LED TV – držáky TV s nastavitelným ramenem

Otočné a sklopné držáky na LCD plazmové LED TV - držáky s nastavitelným ramenem

Tyto držáky postupem času přestali být doménou náročných uživatelů a začali se velkém objevovat i v běžných domácnostech, kdy nyní již dokonce převažují. Příčinou je především rapidní snížení cen těchto držáků.

Výhody otočných a sklopných držáků na LCD plazma LED TV:

 • mnoho možností nastavení TV  - sklopení, natočení na libovolnou stranu, vysunutí TV od zdi nebo naopak zasunutí až ke zdi
 • možnost umístění televizoru do rohu místností
 • některé držáky nabízejí i možnost zajištění (uzamčení) TV proti krádeži

Nevýhody:

 • některé méně kvalitní držáky mají nižší nosnost a může docházet k prověsu
 • vzhled některých držáků a jejich možnosti nastavení (s TV nelze kdykoliv jednoduše manipulovat)

Kvalitní otočné a sklopné držáky na LCD plazmové LED TV by měli umožňovat snadnou manipulaci s televizorem bez nutnosti použití klíčů nebo šroubováků a přitom zaručit stálou bezpečnost. Tyto prvky naprosto splňují držáky těchto výrobců:  CHIEF, IONIC, Vantage Point, OMB, Sanus, FM a další.

Nástěnný držák na televizi - zasunutí Držák na Tv - odsunutý stav Držák na tv - natočení do strany

 

Stropní držáky na LCD plazmové LED TV

Stropní držáky na LCD plazmové LED TV

V dnešní moderní době již odzvonilo klasickým televizorům, které mají oproti LCD, plazmovým a LED televizorům spoustu nevýhod, jako je vysoká hmotnost, nadměrné rozměry, nekvalitní obraz a velmi omezené možnosti umístění.
Nové LCD plazmové LED TV poskytují neuvěřitelnou škálu možností umístění těchto televizorů. Kdo nechce mít televizi na klasickém stolku, uvítá možnost zavěšení na stěnu jako obraz. To umožňují držáky LCD plazmových LED TV. Dělíme je podle vlastností na držáky fixní (pevné), sklopné, polohovatelné (otočné a sklopné s ramenem), stropní a automatické.
Dnes bych Vám rád přiblížil stropní držáky na LCD plazmové LED TV. Na trhu je jich v poslední době velké množství, bohužel kvantita zdaleka neodpovídá kvalitě. Mnoho stropních držáků je limitováno délkou ramene, výškovou stavitelností, sklopností, natočením TV a především svou nosností a možností uchycení držáku na strop.
Rád bych Vás proto obeznámil s profesionálními stropními držáky na LCD LED plazmové TV značky CHIEF. Jedná se o jeden z nejpropracovanějších systémů stropního zavěšení televizorů. V dnešní době plné moderních technologií, a to je co říct, stále nemá tato značka sobě rovného konkurenta.
Co Vám tedy stropní držáky zn. CHIEF nabízejí? Především neuvěřitelnou flexibilitu při volbě stropního zavěšení TV a monitorů. Naprostá většina (asi 95%) stropních držáků má předem dány své parametry a vlastnosti – délku ramene, nastavitelnost, jediné možné upevnění na strop a většinou i velmi nízkou nosnost.
To však neplatí u stropních držáků zn. CHIEF. Nevěříte? Umožňují zavěšení jak velmi malých a lehkých monitorů, tak i televizorů největších rozměrů a hmotností. To umožněno několika typy hlavic pro uchycení televizoru, případně monitoru. Zavěsit je možné televizory a monitory od 13” do 65”. Všechny tyto hlavice poskytují nejvyšší komfort nastavení – otočné jsou o 360 stupňů, sklopné o +/- 20 stupňů a zaručují naprosto snadnou a bezpečnou montáž televizorů. Další naprosto revoluční možností je volitelná délky stropního držáku. Od nejmenších délek (152mm) až po délky několika metrů. Není naprosto žádný problém dodat držáky například o délce 0.6m, 1.5m, nebo třeba 15m. Vážně, délka je naprosto libovolná dle vašich potřeb.
Jako další výhoda se jeví i možnost volby tří barev, ke klasickým černé a stříbrné přibila i barva bílá, která se velmi osvědčila právě v nemocnicích. No a další nepřehlédnutelnou výhodou je široká škála možností montáže na strop – ne všechny stropy jsou stejné, proto CHIEF nabízí několik variant a ne pouze jednu jedinou jako 98% všech výrobců.
V České republice je momentálně jediná společnost, která tyto stropní systémy značky CHIEF, pro zavěšení televizorů nabízí. Jedná se o společnost s obrovskými skušenostmi v oblasti držáků LCD LED plazmových TV – Fiber Mounts s.r.o Jejich odborně vyškolení zaměstnanci Vám rádi poskytnou veškeré informace ohledně všech typů držáků stolků a stojanů na TV. Nabízejí i poradenskou činnost při řešení složitých nebo unikátních projektů například stropního zavěšení. Navíc jako jediní na českém trhu nabízejí i mediální kostky na 4 televizory.
Ale zpět ke stropním držákům. V neposlední řadě je důkazem velmi vysoké kvality a profesionálního zpracování záruka 10 let na všechny komponenty značky CHIEF. Tyto stropní držáky byli již využity v řadě obchodních, výukových, kongresových, informačních a sportovních center, školách, úřadech, nemocnicích, hotelech a restauracích.
Pokud řešíte stropní zavěšení monitorů nebo televizorů, využijte profesionálních služeb firmy Fiber Mounts s.r.o
Vše potřebné se dozvíte buď na e-mailu info@drzakyastolky.cz nebo na tel: +420733701902
Fiber Mounts s.r.o – Váš profesionální partner s nejširším sortimentem držáků stolků stojanů na LCD plazmové LED TV a velmi bohatými zkušenostmi.

Stropní držáky na LCD plazmové LED TV

Stropní držáky na LCD plazmové LED TV

Stropní držáky na LCD plazmové LED TV


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ