Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po–Pá 7–14 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Přihlaste se k odběru newsletteru, odhlášení je možné kdykoliv.

 

Sledujte nás na facebooku - drzakyastolky.cz

 

KONTAKTY

Fiber Mounts s.r.o
Úprkova 1941, areál Šohaj
696 62 Strážnice

info@drzakyastolky.cz

Infolinka:
+420 733 701 897

 

DOPORUČUJEME:

 

Polohovatelný držák televize Ergosolid Redox-K35

Otočný, sklopný, výsuvný držák na Tv  26-55", VESA 200x100 až 400x400

Otočný, sklopný a výsuvný držák na Tv Ergosolid Redox-K35

Cena: 679Kč

 

Stojan na Tv monitor Ergosolid Falco 22

Pojízdný, výškové nastavení, naklápění, pivot, polička, VESA 75x75 až 200x200

Stojan na televize a monitory Ergosolid Falco 22

 

Cena: 1990Kč 

 

Podstava na televize Ergosolid Castor 2

Výborná kvalita, nastavitelná výška, na Tv 32-55", VESA 100x100 až 400x400 

Podstava na televize Ergosolid Castor 2

Cena: 849Kč

 

Stolní držák na monitor NB F80

Výborná kvalita, kompletní polohování monitoru, systém vedení kabeláže

Profesionální stolní držák na monitor do kanceláře NB F80

Cena: 839Kč

  1. Úvod
  2. ČLÁNKY A VIDEA
  3. Držák Tv - čeho se vyvarovat
Držák Tv - čeho se vyvarovat při výběru držáku na televizi

Níže Vám poskytneme několik důležitých rad, díky kterým si vyberete zaručeně správný držák na svou televizi, ušetříte peněženku a své nervy z případného zklamání.

To za cca. 5 minut čtení snad stojí, ne...?

 

1. rada: nevybírejte držák jen podle úhlopříčky vaší televize

Při nákupu televize se více jak 95% lidí řídí především její úhlopříčkou. Při výběru správného držáku je tento údaj ale vesměs nepodstatný, správný držák podle toho nevyberete. Je důležité zjistit si o své televizi 2 respektive 3 údaje:

 

1. hmotnost televize (bez podstavce)

2. VESA standard televize 

3. šířku televize (ne úhlopříčku) - je důležitá pouze v případě, že chcete otáčet televizi kolmo ke zdi

 

Žádné další údaje pro výběr držáku, který bude přesně pasovat na vaši televizi, nejsou potřeba.

 

Dle hmotnosti televize zjistíme, jakou nosnost držák musí mít. Pokud má Vaše televize hmotnost např. 10kg, tak můžete skutečně vybírat z držáků, u kterých je uvedena nosnost jen 10kg. Uváděná nosnost držáků je vždy minimální a ve skutečnosti je výrazně vyšší. Nebojte se tedy vybrat držák s nosností, která vám přijde hraniční k hmotnosti vaší televize. Kvalitní a prověřené držáky vždy vydrží i maximální zatížení bez jakéhokoliv poškození nebo vlivu na funkčnost.

 

Co je to ten VESA standard? Je to údaj potřebný pro uchycení Tv na držák - VESA standard určuje, jakou rozteč má vzdálenost mezi šrouby na zadní straně Tv, pomocí nichž se uchytí televize na držák. Zjistit se dá pomocí metru, tak že tuto rozteč na zadní straně Tv změříme nebo si tento údaj dohledáme v technických parametrech k Vaší televizi (ne všichni výrobci tento údaj uvádí, pak nezbývá, než použít ten metr).  Měříme nejdříve rozteč (vzdálenost) mezi vodorovnými otvory na šrouby a následně rozteč (vzdálenost) mezi svislými otvory na šrouby - viz. foto níže:

 

VESA standard - jak změřit VESA standard na své televizi - měříme nejdříve vodorovnou vzdálenost a pak svislou, naměřené hodnoty v milimetrech udávají velikost VESA standarduVESA standard - jak zjistit jaký VESA mám na Tv - měříme vzdálenost mezi otvory pro šroub nejdříve vodorovně a pak svisle, naměřené hodnoty v milimetrech udávají velikost VESA. Na obrázku je VESA 200x100mm.

 

Poslední údaj šířka televize je podstatný pouze v případě, že chcete zakoupit držák, který Vám umožní otáčení televize do stran ve velkém rozsahu - například při potřebě otočit televizi o 90°, tedy kolmo ke zdi. V případě, že budete chtít televizi otáčet kolmo ke zdi, šířku Tv zjišťovat nemusíte. U sklopných nebo fixních držáků tento údaj potřebovat taktéž nebudete.

 

Budete-li potřebovat otočit televizi kolmo ke zdi, šířka televize nám řekne, jak dlouhý držák bude potřeba. Následný výpočet je velmi snadný: šířku televize vydělíme dvěma a přičteme vždy alespoň 5cm (při otočení posledního kloubu držáku se totiž maximální délka držáku sníží zhruba o tuto vzdálenost).

Výpočet je tedy: 100:2=50cm  /  50cm + 5cm = 55cm. Takže aby šla televize o šířce 100cm otočit kolmo ke zdi, je nutné aby měl držák maximální vzdálenost od zdi alespoň 55cm. Délky držáků vždy uvádíme v popise.

To platí pouze u jednoramenných držáků, dvouramenné držáky kolmo ke zdi neotočíte, respektive otočíte, ale maximální délka by musela být velmi výrazně větší. Rozdíl mezi jednoramenným a dvouramenným držákem:

Jednoramenný držák na televizi  Dvouramenný držák na televizi

 

Pokud budete vybírat držák na televizi podle její úhlopříčky, velmi si tím především u televizorů s úhlopříčkama již od 43" snížíte výběr vhodných držáků a velmi často budete zbytečně kupovat držák, který bude zbytečně velký, předimenzovaný a samozřejmě i dražší. Neřiďte se tedy tím, co je u držáků uváděno - že je na televize například od 27" do 50". Takovýto držák může mít totiž nosnost třeba 50kg a VESA standard 100x100 až 400x400mm - přitom tyto hodnoty mají v dnešní době již opravdu velké televize s úhlopříčkami i nad 65".

 

Pokud Vám tedy někdo bude radit, aby jste vybírali držák podle úhlopříčky Tv, určitě ho neposlouchejte - jednoznačně této problematice nerozumí. Velmi často se to děje například v kamenných obchodech a prodejnách, kde prodavači určují vhodnost dle úhlopříčky televize. Zakoupíte tak v naprosté většině případů držák naprosto zbytečně velký a drahý.

 

2. rada: nakupujte u specializovaných prodejců

Tím nechceme říct, že nákup držáků u těchto prodejců je špatný, ale ve většině případů mají tito prodejci pouze velmi omezenou nabídku a nedokáží Vám spolehlivě doporučit ideální držák právě na Vaši televizi - většinou naprosto chybně doporučují držáky podle velikosti úhlopříčky televize. Takto poznáte ihned prodejce, který pouze prodává zboží, ale nemá širší znalosti o problematice.

 

3. rada: vzhled držáku není většinou důležitý

Vybírat držák podle jeho vzhledu je většinou nesmysl. Pokud nebudete mít televizi odsunutou od zdi nebo otočenou do strany alespoň o 15°, tak držák vesměs vidět není - bude schovaný za televizí. Určitě je zbytečné dívat se na vzhled u fixních nebo sklopných držáků.

 

4. rada: polohovatelné držáky vybírejte s vlastnosti, které vám usnadní instalaci

Mezi tyto vlastnosti určitě patří takzvaná korekce roviny - pokud ji držák nemá, je nutná naprosto přesná instalace na zeď, nehledě na to, že tato zeď musí být již sama o sobě v naprosté rovině. I malý hrbolek nebo náklon stěny pak dokáže u polohovatelných držáků především při změně polohy (otočení do strany, vysunutí od zdi) udělat z roviny viditelnou nerovnost televizoru, která je nepříjemná při sledování Tv a taktéž nepůsobí nijak esteticky.

Dalším výborným pomocníkem jsou krytky na vedení kabeláže - ty zajistí, že kabeláž bude v lepším případě úpně uschována a nebude vidět a nebude nikde viset mezi televizí a zdí

Taktéž instalační materiál dokáže ušetřit shánění hmoždinek, vrutů a šroubů, nicméně někdy není na škodu použít vlastní - pokud se Vám zdají hmoždinky poddimenzované, použití jiných ničemu neuškodí, spíše naopak...

 

5. rada: na ceně záleží, ale někdy se šetřit nevyplácí

Berte vždy v ohled to, že držák je věc, která Vám bude spolehlivě sloužit v naprosté většině případů minimálně 5-10 let, velmi často je to ale výrazně více. Se zakoupením nové (větší nebo menší) televize není většinou nutné zakoupit i nový držák, můžete použít i stávající, pokud jsou opět splňěny 2 faktory : hmotnost televize nesmí být vyšší jak nosnost držáku a VESA standard, který je na televizi musí držák podporovat. Vybírejte držák tedy i podle jeho kvality a vlastností.

 

6. rada: nechte si poradit od odborníků

Nechce se Vám vybírat držák nebo si nejste výběrem jistí? My Vám rádi poradíme. Budete mít 100% jistotu správné volby držáku, vhodnosti i kvality. Vždy zasíláme několik typů vhodných držáků, takže vybíráte např. z 3-10 držáků, které budou splňovat přesně Vaše požadavky. Zde je dotazník pro vyplnění:

https://www.drzakyastolky.cz/odborne-poradenstvi-fiber-mounts

 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Přihlaste se k odběru newsletteru, odhlášení je možné kdykoliv.

Platební systém Comgate

Kde nás najdete

Fiber Mounts s.r.o. 

Úprkova 1941 - v areálu Šohaj
696 62 Strážnice

Kontaktujte nás
(Po–Pá 7–14 hod.)
2008 © Fiber Mounts s.r.o. Všechna práva vyhrazena.