Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

Sledujte nás na facebooku - drzakyastolky.cz

 

KONTAKTY

Fiber Mounts s.r.o
Nádražní 1296/4
696 01 Rohatec

info@drzakyastolky.cz

Infolinka:
+420 733 701 897

NOVINKY:

Držák PC Mounts CH101B

Nastavitelný držák na PC, Top kvalita

Držák na PC, nastavitelný, uchycení na stůl - CH101B

Akční cena:

1090Kč vč. DPH

 

Police do garáže Ergosolid SG38W

Stropní police do garáže, 244x92cm, bílá

Police do garáže Ergosolid SG38W

 

Cena: 4359Kč vč. DPH + doprava ZDARMA

 

Nástěnný držák monitoru a klávesnice Mounts MC32B

Nástěnný držák na 1 monitor a klávesnici s myší, nejvyšší kvalita, snadné nastavení polohy.

Nástěnný držák na monitor a klávesnici, otočný, výškově polohovatelný, TOP kvalita, spolehlivost, bezpečnost - Mounts MC32B

Cena: 4290Kč + doprava zdarma

 

Stolní držák na monitor Mounts F80

Top kvalita, plně nastavitelný - otočný, sklopný, délkově i výškově polohovatelný, na monitory 17" až 27"

Stolní držák na monitor, polohovatelný, top kvalita, top cena - Mounts F80

Nyní pouze: 825Kč vč. DPH

ZBOŽÍ V AKCI


ČLÁNKY A VIDEA » Držák Tv - čeho se vyvarovat
Držák Tv - čeho se vyvarovat při výběru držáku na televizi

Níže Vám poskytneme několik důležitých rad, díky kterým si vyberete zaručeně správný držák na svou televizi, ušetříte peněženku a své nervy z případného zklamání.

To za cca. 5 minut čtení snad stojí, ne...?


Rada č. 1 - nikdy nevybírejte držák jen podle úhlopříčky své televize

Při nákupu televize se více jak 95% lidí řídí především její úhlopříčkou. Při výběru správného držáku je tento údaj ale vesměs nepodstatný, správný držák podle toho nevyberete. Je důležité zjistit si o své televizi 3 jiné údaje:


1. její hmotnost (někteří výrobci uvádí hmotnost Tv s podstavcem a hmotnost bez podstavce)

2. jaký má televize VESA standard (nelekejte se, není to nic složitého, co nezjistíte během minutky, viz. níže)

3. její šířku (ne úhlopříčku) - je důležité pouze v případě, že chcete držák polohovatelný (otočný do stran, délkově nastavitelný)

 

Žádné další údaje pro výběr správného držáku, který bude ideálně pasovat na Vaši televizi, nejsou potřeba.


Podle hmotnosti televize budeme vědět, jakou nosnost musí mít držák. Pokud má Vaše televize hmotnost např. 10kg, tak můžete opravdu vybírat i z držáků, u kterých je uvedena nosnost jen 10kg. Uváděná nosnost držáků je vždy minimální a ve skutečnosti je výrazně vyšší. Nebojte se tedy vybrat držák s nosností, která vám přijde hraniční k hmotnosti Vaší televize. Kvalitní a prověřené držáky vždy vydrží i maximální zatížení bez jakéhokoliv poškození nebo vlivu na funkčnost.


Co je to ten VESA standard? Je to údaj potřebný pro uchycení Tv na držák - VESA standard určuje, jakou rozteč má vzdálenost mezi šrouby na zadní straně Tv, pomocí níchž se uchytí televize na držák. Zjistit se dá pomocí metru, tak že tuto rozteč na zadní straně Tv změříme nebo si tento údaj dohledáme v technických parametrech k Vaší televizi (bohužel, ne všichni výrobci tento údaj uvádí, pak nezbývá, než použít ten metr).  Měříme nejdříve rozteč (vzdálenost) mezi vodorovnými otvory na šrouby a následně rozteč (vzdálenost) mezi svislými otvory na šrouby - viz. foto níže:

VESA standard - jak změřit VESA standard na své televizi - měříme nejdříve vodorovnou vzdálenost a pak svislou, naměřené hodnoty v milimetrech udávají velikost VESA standardu VESA standard - jak zjistit jaký VESA mám na Tv - měříme vzdálenost mezi otvory pro šroub nejdříve vodorovně a pak svisle, naměřené hodnoty v milimetrech udávají velikost VESA. Na obrázku je VESA 200x100mm.

 

Poslední údaj šířka televize je podstatný pouze v případě, že chcete zakoupit držák, který Vám umožní otáčení televize do stran ve velkém rozsahu - například při potřebě otočit televizi o 90°, tedy kolmo ke zdi. V případě, že budete chtít televizi otáčet jen mírně (cca. do 60°) a sklopných nebo fixních držáků tento údaj potřebovat taktéž nebudete.


Budete-li potřebovat otočit televizi kolmo ke zdi, šířka televize nám řekne, jak dlouhý držák budeme potřebovat. Následný výpočet je velmi snadný: šířku televize vydělíme dvěma a přičteme vždy alespoň 5cm (při otočení posledního kloubu držáku se totiž maximální délka držáku sníží o tuto vzdálenost).

Výpočet je tedy: 100:2=50cm  /  50cm + 5cm = 55cm. Takže aby šla televize o šířce 100cm otočit kolmo ke zdi, je nutné aby měl držák maximální vzdálenost alespoň 55cm. Délky držáků vždy uvádíme v popise.

To platí pouze u jednoramenných držáků, dvouramenné držáky kolmo ke zdi neotočíte, respektive otočíte, ale maximální délka by musela být velmi výrazně větší. Rozdíl mezi jednoramenným a dvouramenným držákem:

Jednoramenný držák na televizi Dvouramenný držák na televizi

 

Pokud budete vybírat držák na televizi podle její úhlopříčky, velmi si tím především u televizorů s úhlopříčkama již od 42" snížíte výběr vhodných držáků a velmi často budete zbytečně kupovat držák, který bude zbytečně velký, předimenzovaný a samozřejmě i dražší. Neřiďte se tedy tím, co je u držáků uváděno - že je na televize například od 27" do 50". Takovýto držák může mít totiž nosnost třeba 50kg a VESA standard 100x100 až 400x400mm - přitom tyto hodnoty mají v dnešní době již opravdu velké televize s úhlopříčkami nad 65".


Pokud Vám tedy někdo bude radit, aby jste vybírali držák podle úhlopříčky Tv, určitě ho neposlouchejte - jednoznačně této problematice nerozumí. Velmi často se to děje například v kamenných obchodech a prodejnách, kde prodavači určují vhodnost dle úhlopříčky televize. Zakoupíte tak v naprosté většině případů držák naprosto zbytečně velký a drahý. Nehledě na to, že obchodech a prodejnách je výběr držáků proti naší nabídce značně omezený, cca. 20x menší...

 

Rada č.2 - pokud nemusíte, nekupujte držák u nespecializovaného prodejce

Tím nechceme říct, že nákup držáků u těchto prodejců je špatný, ale ve většině případů mají tito prodejci pouze velmi omezenou nabídku a nedokáží Vám spolehlivě doporučit ideální držák právě na Vaši televizi - většinou naprosto chybně doporučují držáky podle velikosti úhlopříčky televize. Takto poznáte ihned prodejce, který pouze prodává zboží, ale nerozumí tomu o nic víc, než vy. Nemluvě o ceně držáků, která je v naprosté většině případů podstatně vyšší.

 

Rada č.3 - vzhled držáku není většinou důležitý

Vybírat držák podle jeho vzhledu je většinou nesmysl. Pokud nebudete mít televizi otočenou do strany minimálně o 30°, tak držák vesměs nikdy neuvidíte - bude uschován za televizí. Určitě je naprosto zbytečné dívat se na vzhled u fixních nebo sklopných držáků - zde je vlastně neuvidíte nikdy...

 

Rada č.4 - polohovatelné držáky vybírejte ty s vlastnosti, které vám usnadní instalaci

Mezi tyto vlastnosti určitě patří takzvaná korekce roviny - pokud ji držák nemá, je nutná naprosto přesná instalace na zeď, nehledě na to, že tato zeď musí být již sama o sobě v naprosté rovině. I malý hrbolek nebo náklon stěny pak dokáže u polohovatelných držáků především při změně polohy (otočení do strany, vysunutí od zdi) udělat z roviny viditelnou nerovnost televizoru, která je nepříjemná při sledování Tv a taktéž nepůsobí nijak esteticky.

Dalším výborným pomocníkem jsou krytky na vedení kabeláže - ty zajistí, že kabeláž bude v lepším případě úpně uschována a nebude vidět a nebude nikde viset mezi televizí a zdí

Taktéž instalační materiál dokáže ušetřit shánění hmoždinek, vrutů a šroubů, nicméně někdy není na škodu použít vlastní - pokud se Vám zdají hmoždinky poddimenzované, použití jiných ničemu neuškodí, spíše naopak...

 

Rada č. 5 - na ceně záleží, ale někdy se šetřit nevyplácí

Berte vždy v ohled to, že držák je věc, která Vám bude spolehlivě sloužit v naprosté většině případů minimálně 5-10 let, velmi často je to i výrazně více. Se zakoupením nové (větší) televize není většinou nutné zakoupit i nový držák, můžete použít i stávající, pokud jsou opět splňěny 2 faktory : hmotnost televize nesmí být vyšší jak nosnost držáku a VESA standard, který je na televizi musí držák podporovat. Vybírejte držák tedy i podle jeho kvality a vlastností.

 

Rada č. 6 - nechte si poradit od odborníků

Nechce se Vám vybírat držák nebo si nejste výběrem jistí? My Vám rádi poradíme. Budete mít 100% jistotu správné volby držáku, vhodnosti i kvality. Vždy zasíláme několik typů vhodných držáků, takže vybíráte např. z 5-10 držáků, které budou splňovat přesně Vaše požadavky. Zde je dotazník pro vyplnění:

https://www.drzakyastolky.cz/odborne-poradenstvi-fiber-mounts