Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

Sledujte nás na facebooku - drzakyastolky.cz

 

KONTAKTY

Fiber Mounts s.r.o
Nádražní 1296/4
696 01 Rohatec

info@drzakyastolky.cz

Infolinka:
+420 733 701 897

NOVINKY:

Držák PC Mounts CH101B

Nastavitelný držák na PC, Top kvalita

Držák na PC, nastavitelný, uchycení na stůl - CH101B

Akční cena:

1379Kč + dopravné zdarma

 

Police do garáže Ergosolid SG38W

Stropní police do garáže, 244x92cm, bílá

Police do garáže Ergosolid SG38W

 

Cena: 3990Kč + doprava zdarma

 

Nástěnný držák monitoru a klávesnice Mounts MC32B

Nástěnný držák na 1 monitor a klávesnici s myší, nejvyšší kvalita, snadné nastavení polohy.

Nástěnný držák na monitor a klávesnici, otočný, výškově polohovatelný, TOP kvalita, spolehlivost, bezpečnost - Mounts MC32B

Cena: 4590Kč + doprava zdarma

 

Stolní držák na monitor Mounts F80

Top kvalita, plně nastavitelný - otočný, sklopný, délkově i výškově polohovatelný, na monitory 17" až 27"

Stolní držák na monitor, polohovatelný, top kvalita, top cena - Mounts F80

Nyní pouze: 825Kč vč. DPH


ČLÁNKY A VIDEA » Co je to VESA standart ?
Co je to VESA standard, VESA norma?

 

VESA standard nebo také VESA norma je celosvětově uznané označení pro standard montáže LCD, plazmových, LED, OLED, 3D i prohnutých (curved) televizorů a monitorů (obrazovek). Jednoduše řečeno VESA standard jsou vlastně 4 otvory se závitem na zadní straně televizoru nebo monitoru, díky kterým se pomocí šroubů uchytí obrazovka k držáku, stojanu nebo televiznímu stolku.


Velikost VESA standardu neboli VESA normy, pokud ji přímo neuvádí výrobce obrazovky, můžete velmi snadno zjistit i sami a to pomocí obyčejného metru (rozteč mezi otvory se závitem změříte) nebo dohledat ve vyhledávačích po zadání názvu vaší televize a slova VESA (např. LG 55UJ635 VESA) .

 

Změření VESA standardu metrem:

 

Postačí Vám obyčejný metr a přístup k zadní straně televizoru. Na zadní straně televizoru (nebo monitoru) jsou 4 otvory se závitem (někdy jsou zakrytkovány). Rozteč těchto děr se závitem změřte metrem a postupujte takto:  nejdříve změřte vodorovnou vzdálenost roztečí a následně svislou vzdálenost. Měření do kříže není správné a nezjistíte tak správný rozměr VESA standardu vaší obrazovky. Naměřené hodnoty v milimetrech jsou pak velikostí VESA standardu vaší televize.


Příklad měření:

Pokud vodorovně naměříte hodnotu 400mm (40cm) a svisle 200mm (20cm), tak VESA standard u této televize je 400x200. Pozor, nepřehazujte naměřenou vodorovnou délku a naměřenou svislou délku, je rozdíl pokud je VESA 400x200 nebo 200x400!

 

jak zjistit velikost VESA standartu - VESA normy Naměřené hodnoty v milimetrech = VESA standart

 

Měření neprovádějte do kříže - je to špatně a naměřené hodnoty nebudou odpovídat VESA standardu vaší televize nebo monitoru.

Chybné měření rozměrů VESA - VESA standartu neboli VESA normy


Jak sami vidíte, VESA standart není žádná věda a zjistit se dá velmi snadno i svépomocí. Podle velikosti VESA standartu pak velmi snadno zjistíte, který držák je na Vaši televizi nebo monitor vhodný. U nás totiž u všech držáků na televize i na monitory uvádíme minimální i maximální velikost VESA standartu.


Pokud si i tak náhodou nevíte rady, bez obav se obraťte na naše ODBORNÉ PORADENSTVÍ. Můžete nás kontaktovat v každý pracovní den od 8:00 do 14:30 hod. na tel: 733 701 897 nebo na e-mailu: info@drzakyastolky.cz kde Vám rádi poradíme.